تبلیغات در ارم بلاگ


» کرونا ویروس

کرونا ویروس

کرونا ویروس ها گروهی از ویروس ها هستند که باعث ایجاد بیماری در پستانداران و پرندگان می شوند. در انسان، ویروس کرونا باعث عفونت های تنفسی معمولا خفیف می شود. در گاو ها و خوک ها باعث اسهال و در پرندگان باعث بیماری تنفسی فوقانی می شوند. هیچ واکس یا داروی ضد ویروسی وجود ندارد که برای پیشگیری یا درمان تأیید شده باشد.

مشخصات ویروس

کرونا ویروس ها از خانواده ویروس های Coronaviridae، که داری کپسول با ژنوم RNA تک رشته ای می باشند نام coronavirus از تاج لاتین گرفته شده است. دلیل این نام گذاری بخاطر وجود ذراتی به شکل تاج سلطنتی یا تاج خورشیدی روی کپسید ویروس می باشد. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی WHO ، كرونو ویروسی ها از خانواده ویروسی هستند كه از بیماری سرماخوردگی گرفته تا بیماریهای شدیدتر مانند سندرم تنفسی خاورمیانه MERS و سندرم شدید تنفسی حاد SARS باعث بیماری می شوند.

این ویروس ها در ابتدا بین حیوانات و افراد منتقل می شدند. به عنوان مثال ، اعتقاد بر این بود كه SARS از گربه های اهلی به انسان منتقل شده در حالی كه MERS از یك نوع شتر به انسان سفر می كرد.

coronavirus جدید ، که در تاریخ 7 ژانویه توسط مقامات چینی شناسایی و با نام 2019-nCoV شناخته شد ، سویه جدیدی است که قبلاً در انسان مشخص نشده بود. در مورد آن چیزهای کمی شناخته شده است ، اگرچه انتقال انسان به انسان تأیید شده است.

علائم

رژیم غذایی کم فیبر مطلب مرتبط رژیم غذایی کم فیبر

 براساس WHO ، علائم عفونت شامل تب ، سرفه ، تنگی نفس و مشکلات تنفسی است. در موارد شدیدتر ، می تواند منجر به ذات الریه ، سندرم حاد تنفسی حاد ، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود.


منشاء ویروس

مقامات بهداشتی چین هنوز در تلاشند تا منشأ ویروس را مشخص كنند ، به گفته آنها از یك بازار غذاهای دریایی ووهان گرفته شده است كه در آنجا حیوانات وحشی نیز به طور غیرقانونی معامله می شدند. WHO همچنین می گوید که به نظر می رسد یک منبع حیوانی منبع اصلی شیوع این بیماری است. اولین موارد عفونت ویروس تاج در عربستان سعودی ، به ویژه جده ، در 13 ژوئن سال 2012 گزارش شده است.

تاریخچه ويروس كرونا 

براي اولين بار به عنوان علت سرماخوردگي در 1960 شناخته شد. در يك مطالعه كه در سال 2001 در كانادا انجام شد ، بيش از 500 بيمار مبتلا به علائم شبه آنفلوانزا بودند. تجزیه و تحلیل های ویروسی نشان داد که 6/3 درصد از این موارد برای فشار HCoV-NL63 با واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) مثبت بودند. تا سال 2002 ، ویروس کرونا یک ویروس نسبتاً ساده و غیر کشنده محسوب می شد. با این حال ، شیوع در سال 2002-2003 در استان گوانگدونگ در چین ، که منجر به شیوع بسیاری از کشورهای دیگر ، از جمله تایلند ، ویتنام ، تایوان ، هنگ کنگ سنگاپور و ایالات متحده آمریکا ، باعث سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) و میزان مرگ و میر بالا در بیش از 1000 بیمار. پس از این شیوع ، میکروبیولوژیست ها و متخصصان بیماری های عفونی تمرکز خود را بر درک پاتوژنز بیماری متمرکز کردند و دریافتند که این عفونت ناشی از شکل جدیدی از ویروس کرونا است.تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  خرید آنتی ویروس   |   لینک پرومکس   |   مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   فروش تجهیزات ویپ   |   تور تفليس   |   تهران وکیل  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله